Breathe easy

19. dubna 2008 v 16:57 | Mishul kašlající na pondělní přijímačky
Breathe easy
Cruel to the eye
I see the way he makes you smile
Cruel to the eye
Watching him hold what used to be mine
,,Mikey, miluju tě..." zašeptal Gerard svému bratrovi do obličeje těsně před tím, než spojil jejich rty. Věděli, že to co dělají, je zakázáno. Jejich láska je zakázaná. Ale nemysleli na to. Nepotřebovali se ukazovat na veřejnosti, nepotřebovali se svěřovat. Byli jen oni dva a tak jim to vyhovovalo. Nikdo o nich nevěděl, a tak to mělo i zůstat. Žili ve svém vlastním světě, kde jejich láska byla naprosto v pořádku. Nepřipouštěli si, že milovat vlastního bratra je špatné. Žili jen jeden pro druhého. I kdyby se to provalilo, bylo by jim to jedno. Nezáleželo jim na názoru ostatních, ale neměli potřebu se svěřovat.

Byli si navzájem tím nejdůležitějším co měli. Vážili si jeden druhého, naprosto si důvěřovali. Nepřešla ani minuta aby na sebe nemuseli myslet. Kdykoliv byli od sebe odloučeni, ba i na malou chvilku, pořád na sebe mysleli, toužili po dotecích toho druhého. Ale to nebylo zas tak časté, když spolu bydleli i pracovali. Jenže při práci, když je sledují tisíce párů zvědavých očí nemohli vyjadřovat svoje pocity k tomu druhému. Na pódiu se snažili soustředit jen na jejich show. K sobě se vraceli až po náročném dni, v hotelových pokojích. Ani jejich spoluhráči neměli tušení o tom, co mají ve své hlavě pokaždé, když se na sebe dívají. Považovali to jen za hlubší bratrský vztah.
,,Taky tě miluju, Gerarde." usmál se mladší na toho staršího a pohrával si s prameny bratrových černých vlasů, zatímco vedle sebe leželi nazí na posteli a vyprchalo z nich vzrušení.
Bylo to navěky, alespoň si to tak oni vysnili.
Why did I lie?
What did I walk away to find
Oooohhh...why...oooh -- why...
Jenže časem jejich vztah začal upadat. Jejich láska se začala vytrácet. To si myslel Gerard. Postrádal motýlky v břiše. Zdálo se mu, že potřebují vytrhnout ze stereotypu. Unavovaly ho identické dny. Potřeboval něco nového, nějaké povyražení.
Ale Mikey s ním tento názor nesdílel. Miloval, když každý večer mohl usínat v náruči svého bratra. A byl rád, že další den to bude stejné, že se nemůže nic změnit, nic pokazit. Potřeboval vědět, že všechno bude stejné, všechno bude dobré. Něco nového se podle něj rovnalo ohrožení jejich pevně utuženého vztahu.
Byl příliš citlivý, aby vydržel vědomí, že Gerard se od něj potřebuje odloučit. Po každé jejich hádce plakal. Ničily ho Gerardove slova. Tolik ho miloval a on mu do očí říkal, že se s ním nudí, že ho jejich vztah unavuje. Ani nevěděli jak, ale pokaždé jejich hádce se usmířili, a to jim vždycky pár dnů vydrželo. Jenže pak se to zase opakovalo. I to Gerarda štvalo. Štvala ho ta jistota, že Mikey ho bude pořád milovat. Nebo si to možná jen namlouval, nudila ho neměnnost všech dnů.
A tak si po dlouhé úvaze vymyslel pauzu. Oznámil kapele, že potřebuje načerpat nové síly. A Mikeymu řekl, že si musí od sebe odpočinout, na čas se rozejít, pokud chtějí jejich vztah udržet. Mikey mu odporoval, věděl, že se to zničí, pokud se od sebe odloučí. Ale Gerard ho neposlouchal, neposlouchal jeho prosby úpěnlivě šeptané mezi vzlyky.
I can't breathe easy
Can't sleep at night
Till you're by my side
No I can't breathe easy
I can't dream yet another dream
Without you lying next to me
There's no air....
Zrušili půlroční šňůru koncertů po USA. Nikdo se nedozvěděl pravý důvod. Kapela oficiálně nic neoznámila, kolovaly jen zvěsti. Ale ani jedna domněnka neměla ani trochu blízko pravdě. A tak to bylo pro Gerarda dobře.
Odletěl sám do Evropy, do státu, o kterém si myslel, že tam mají nejmíň fanoušků. Nechtěl být rušen. Zaplatil si nájem na pět měsíců v opuštěné chatce u lesa. Byl tam klid, který potřeboval. Nikdo ho nerušil.
Curse me inside
For every word that caused you to cry
Curse me inside
Jenže po pár dnech se mu začalo stýskat. Začal si uvědomovat, jakou chybu udělal, když opustil Mikeyho. Byl pro něj přece vším a jen pro blbý pocit stereotypu ho nechal samotného. Jenže byl příliš hrdý na to aby přiletěl zpátky domů a omluvil se. Každičkou noc si všechno vyčítal. Neuměl si vážit lásky. Jeho srdce svírala samota. Jak si mohl myslet, že vydrží bez Mikeyho? To on byl světýlkem, za kterým Gerard vždycky ve tmě šel. Jenže teď tu žádné světlo nebylo, jen hustá nekonečná tma. A nevěděl jistě, jestli světýlko bude ještě pro něj svítit, když se ze tmy vymotá. Ale nepřestával věřit, že Mikey bude ochotný vzít ho zpět. Vždyť ho tolik miloval.
I won't forget, no i won't baby
I don't know why
I left the one i was looking to find
Místo spánku v noci vzpomínal na jejich začátky. Tak dlouho se vypořádávali s jejich láskou. Gerard neustále měnil partnery i partnerky. Zoufale toužil po někom, kdo by ho miloval. Jenže pokaždé bylo něco špatně. Neshodli se v názorech, v koníčcích... Vždycky bylo něco co všechno zkazilo. I když si myslel, že už konečně našel někoho, s kým by mohl být neustále, s kým by si mohl dávat najevo lásku. A když už to nekonečné hledání jeho chybějící poloviny chtěl ukončit a smířit se s tím, že bude neustále sám, uvědomil si, že ten koho hledal byl stále po jeho boku. Tak chápavý, krásný, ochotný. Člověk, který mu pomáhal pokaždé, když se zklamal v dalším partnerovi. Byla to jeho spřízněná duše už od narození. Jen sourozenci mohli být tak dokonale identičtí. Jeden pro druhého se narodili.
Gerard se Mikeymu okamžitě svěřil se svými pocity. Věděl, že to pochopí a nezavrhne ho. A tak to taky bylo. Mikey ho přijal otevřenou náručí. Cítil to stejně jako starší bratr. Povídal mu, jak se trápil, když Gerard navazoval další a další bezvýznamný vztah. Když mu Gerard povídal, jak si myslí, že konečně někoho našel, snažil se tvářit šťastně. Nechtěl dát před bratrem nic najevo. Ale v noci, když nebyl Gerard na blízku, už neměl důvod přetvařovat se. Proplakal snad všechny noci.
I tu, když si se s Gerardem svěřili. Jenže to už neplakal sám, tu noc jeho slzy máčely Gerardova nahá ramena. Plakal štěstím, vždycky byl moc citlivý. Byl konečně šťastný. Usínal v náručí svého staršího bratra, unavený tříhodinovým mazlením. Věřili, že být spolu je jejich osud.
Out of my mind
Nothing makes sense anymore
I want you back in my life
Tak dlouho Gerard neplakal. Až při vzpomínkách na svého mladšího brášku se sesypal. Musí to zase urovnat. Mikey musí pochopit, že udělal chybu.
That's all I'm breathing for
Nakonec svůj pobyt ukončil po třech měsících. Tři měsíce plné zármutku, nekonečného trápení a tápání ve tmě.
Těšil se domů. Nakonec přesvědčil sám sebe, že Mikey mu určitě odpustí a vezme ho zpátky. Snil o tom, jak vezme svého bratra do náruče, pevně ho obejme a už nikdy nepustí. Nepřipouštěl si, že by na něj Mikey nečekal. Mikey ho přece tak miloval. Nebylo vůbec pravděpodobné, že by ho nevzal zpátky. Gerard si myslel, že jakmile Mikey uvidí ve dveřích svého milovaného brášku, hned mu vpluje do náruče a všechno bude zase v pořádku. Že zapomene na ty tři měsíce. Byl si tím jistý. Nemohlo to skončit nijak než šťastným koncem.
Why did I lie?
What did I walk away to find
Oooohhh...why...oooh -- why...
Odemkl dveře do bytu. Kabát pověsil na věšák a obrovské zavazadlo nechal u dveří. Zaplavila ho menší vlna nejistoty. Ale hned ji zahnal pryč. Mikey ho přece miluje, odpustí mu...
Vstoupil do kuchyně propojené s obývákem, kde hrála hlasitá hudba. Přes vysoké opěradlo jejich pohovky mohl vidět jen Mikeyho střapatou hlavu, sklánějící se nad něčím. Usmál se. Bude to pro Mikeyho překvapení. Doufal, že se ho příliš nelekne.
V kratičké pauze mezi písničkama mohl slyšet Mikeyho chichotání. Zase se musel usmát. Miloval jeho smích.
Gerard byl podivuhodně klidný. I on si toho všiml, ale nevěnoval tomu moc pozornosti.
Teď by chtěl vědět, čemu vděčí za Mikeyho smích. Tak dlouho ho neslyšel se smát! Tři měsíce, plus asi poslední půlrok jejich vztahu.
S úsměvem přešel přes kuchyň. Udělal ještě pár kroků k pohovce... Zarazil se. Díval se do očí Franka, s hlavou v Mikeyho klíně. Srdce vynechalo úder, úsměv zmrzl na rtech.
,,Frankie, co je? Kam se to díváš?" zeptal se se smíchem Mikey a otřel se rty o ty Frankove. Mikey nemohl vidět bratra stojícího za ním. Dál se věnoval Frankovi. Gerard tam nad nimi stál jako solný sloup. Chtěl utéct, chtěl pryč. Chtěl zpátky do Evropy a vrátit se až bude očekáván. Aby ho nečekalo žádné takové překvapení. Byl by mnohem radši, kdyby se tohle nikdy nedozvěděl. Jenže se nemohl pohnout.
,,No tak, Mikey. Gerard se vrátil" řekl Frank, jemně od sebe odstrkujíc Mikeyho. Frankie nevěděl o tom, co bylo mezi jeho současným přítelem a Mikeyho bratrem. Mikey se za sebe prudce otočil, myslel si, že si Frankie dělal srandu. Jenže za sebou opravdu uviděl člověka, který mu tolik u blížil, kterého tolik miloval. Další srdce vynechalo úder, další úsměv zmrzl. Ale teď už Mikey Gerarda nemiloval, byl to opět jen jeho bratr.
There's no air
There's no air.
(Blue -Breathe easy)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anique Anique | Web | 19. dubna 2008 v 21:50 | Reagovat

frankie je lepší,což? gerard je (byl) také pako,že se tomu až věřit nechce...opustit ho kvůli stereotypu,,,pffff....  mooc krásný to bylo...

2 pájina pájina | Web | 20. dubna 2008 v 10:43 | Reagovat

náádhera

3 ksss ksss | Web | 21. dubna 2008 v 0:36 | Reagovat

Bude pokráčko?Bo to je jenom jednorázovka?

4 Larryheaft Larryheaft | E-mail | Web | 16. dubna 2018 v 0:27 | Reagovat

http://patonis.gr/component/k2/itemlist/user/173434  бесплатно посмотреть кино полный фильм   охотник на ведьм 2015 смотреть кино онлайн  http://glamourweddinghk.com/component/k2/itemlist/user/255794

5 citalopram 40 mg citalopram 40 mg | E-mail | Web | 15. července 2018 v 14:09 | Reagovat

citalopram 10 mg

6 ranitidine 300 mg ranitidine 300 mg | E-mail | Web | 17. července 2018 v 17:04 | Reagovat

ranitidine 150 mg

7 ranitidine 150 mg ranitidine 150 mg | E-mail | Web | 17. července 2018 v 22:28 | Reagovat

ranitidine 300 mg

8 meloxicam 7 5 mg meloxicam 7 5 mg | E-mail | Web | 18. července 2018 v 7:01 | Reagovat

meloxicam 15 mg

9 meloxicam 15 mg meloxicam 15 mg | E-mail | Web | 18. července 2018 v 16:11 | Reagovat

meloxicam 7 5 mg

10 naproxen 500 mg naproxen 500 mg | E-mail | Web | 19. července 2018 v 10:40 | Reagovat

naproxen 500 mg

11 Jamesgah Jamesgah | E-mail | Web | 5. srpna 2018 v 22:24 | Reagovat

<a href=http://fei.girls-kzn.mobi>проститутки Казань</a>
<a href=http://fei.girls-kzn.mobi/individuals/>индивидуалки Казань</a>

12 FrancisAddib FrancisAddib | E-mail | Web | Úterý v 12:21 | Reagovat

http://pozdravhappy.ru  Обмен подарками вконтакте

Выберите подарок, который Вы хотите отправить Вашим друзьям.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama